Během života v sobě ukládáme obrovské množství informací, podobně jako to dokáže počítač. Rozdíl je však kromě množství, kombinačních schopností a výkonnosti i v emoční hodnotě těchto informací, kterou buněčná paměť našeho těla dokáže (na rozdíl od počítače) uchovat a vyhodnotit. Na základě emočního zabarvení jsou uložené vzpomínky příjemné nebo nepříjemné, někeré až traumatizující. Stává se nám, že dokážeme popsat, z čeho máme radost nebo naopak proč jsme smutní. Často však tento emoční stav nedokážeme plně spojit s pravou příčinou.

Potlačením silných emocí, traumat nebo bolestivých vzpomínek vznikají emoční bloky. Tím dochází k omezení přirozené činnosti buněk a jejich vzájemné komunikaci v těle. Dlouhodobým „uskladněním“ emočních bloků se mohou objevit častější změny nálad, stavy, kdy bez příčiny propadáme smutku, pocitu vnitřní prázdnoty, chaosu nebo návalům vzteku. Nepomáhá odreagování (jídlo, sport, návštěvy, nakupování), útěk od situace a od lidí, ani obecně doporučované návody z knih.

Jednou z možností, jak objevit a odstranit emoční bloky, je metoda Provázení inspirovaná metodou Cesta od Brandon Bays, při které člověk odkrývá a znovuprožívá emoce, způsobující citové nebo zdravotní problémy v jeho těle. Terapeut provází klienta na cestě k odhalení negativní emoce a  nahrazení vědomým emočním stavem, doprovázeným slovním komentářem a vizí svého budoucího chování. Tento proces je zcela v souladu s vnitřním nastavením člověka.   I přesto, že se proces odehrává na hluboké úrovni, je metoda bezpečná a probíhá v bdělém stavu.

Metodu používám samostatně nebo jako doplnění a rozšíření metody barvově-slovních asociací.

  • Pomáhá zejména při: psychosomatických potížích, emočních blocích a emoční nestabilitě

  • Určení: pro osoby od 4 let věku

  • Přibližný čas terapie: fyzické Provázení 45 – 60 min. ; emocionální Provázení 2 – 3 hodiny